Top facebook2x Top twitter2x Top instagram2x Top phone2x 01425483692 Top email2x Email us Top search2x Basket Login Join
Home / Events
Home / Events
 

July 2020

Sunday 12th 09:30 - 12:30 SYT - Begin to Race Training
Sunday 12th 09:30 - 12:30 SYT - Improver Racing Training
Sunday 12th 09:30 - 12:30 SYT - Improver Racing 2 Training
Sunday 12th 14:00 - 15:30 Summer Sunday Pursuit Series Race 4 Club Racing
Wednesday 15th 18:30 - 20:00 Summer Cup Pursuit Race 1 Club Racing
Saturday 18th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Topper Training 2 Training
Saturday 18th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Optimist Training Training
Saturday 18th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Topper Training Training
Saturday 18th 13:30 - 16:30 SYT - Begin to Race Training
Saturday 18th 13:30 - 16:30 SYT - Intermediate Optimist Training PM Training
Sunday 19th 09:30 - 12:30 SYT - Begin to Race Training
Sunday 19th 09:30 - 12:30 SYT - Improver Racing Training
Sunday 19th 09:30 - 12:30 SYT - Improver Racing 2 Training
Sunday 19th 14:00 - 15:30 Summer Sunday Pursuit Series Race 5 Club Racing
Sunday 19th 14:00 - 16:30 National Solo Club Race Club Racing
Monday 20th 24th 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 3 (5 Days) Training
Monday 20th 24th 09:30 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Wednesday 22nd 10:00 - 11:30 Stand Up Paddleboard Taster - Youth Members Only Training
Wednesday 22nd 18:30 - 20:00 Summer Cup Pursuit Race 2 Club Racing
Saturday 25th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training Week 1 AM Training
Saturday 25th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 1 AM Training
Saturday 25th 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training (Week 1) PM Training
Sunday 26th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 1 Training
Sunday 26th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 1 Training
Sunday 26th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 26th 14:00 - 15:30 Summer Sunday Pursuit Series Race 6 Club Racing
Sunday 26th 15:00 - 16:30 Stand Up Paddleboard Taster Members Only Training
Monday 27th 31st 09:00 - 16:30 RYA Youth Start Racing (5 Days) Training
Monday 27th 31st 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Wednesday 29th 10:00 - 11:30 Stand Up Paddleboard Taster - Youth Training
Wednesday 29th 18:30 - 20:00 Summer Cup Pursuit race 3 Club Racing
 

August 2020

Saturday 1st 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 2 AM Training
Saturday 1st 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training Week 2 Training
Saturday 1st 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training (Week 2) PM Training
Sunday 2nd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 2 Training
Sunday 2nd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 2 Training
Sunday 2nd 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 2nd 14:00 - 16:30 August Afternoon Series » August Afternoon Races 1 & 2 Club Racing
Sunday 2nd 15:00 - 16:30 Stand Up Paddleboard Taster Members Only Training
Monday 3rd 7th 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 3 (5 Days) Training
Monday 3rd 7th 09:30 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Monday 3rd 7th 09:30 - 16:30 RYA Adult Level 1 & 2 (5 Days) Training
Wednesday 5th 10:00 - 11:30 Stand Up Paddleboard Taster - Youth Members Training
Wednesday 5th 17:45 - 20:30 Wednesday B handicap series race 1 Club Racing
Wednesday 5th 18:30 Summer Cup Pursuit Race 4 Club Racing
Saturday 8th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 3 AM Training
Saturday 8th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training (Week 3) AM Training
Saturday 8th 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training Week 3 Training
Sunday 9th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 3 Training
Sunday 9th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 3 Training
Sunday 9th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 9th 14:00 - 16:30 August Afternoon Series » August Afternoon Series 3 & 4 Club Racing
Sunday 9th 15:00 - 16:30 Stand Up Paddleboard Taster Members Only Training
Monday 10th 14th 10:00 - 16:30 Summer Oppy Race Camp Training
Monday 10th 14th 10:00 - 16:30 Summer Topper Race Camp Training
Wednesday 12th 17:45 - 20:30 Wednesday B handicap series race 2 Club Racing
Wednesday 12th 18:30 Summer Cup Pursuit Race 5 Club Racing
Saturday 15th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training Week 4 Training
Saturday 15th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 4 AM Training
Saturday 15th 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training Week 3 Training
Sunday 16th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 4 Training
Sunday 16th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 4 Training
Sunday 16th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 16th 14:00 - 16:30 August Afternoon Series » August Afternoon Series 5 & 6 Club Racing
Sunday 16th 15:00 - 16:30 Stand Up Paddleboard Taster Members Only Training
Monday 17th 21st 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 3 (5 Days) Training
Monday 17th 21st 09:30 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Monday 17th 18th 09:30 - 16:30 RYA Adult Start Racing (2 Days) Training
Tuesday 18th 10:00 - 11:30 Stand Up Paddleboard Taster - Youth Members Training
Wednesday 19th 17:45 - 20:30 Wednesday B handicap series race 3 Club Racing
Wednesday 19th 18:30 Summer Cup Pursuit Race 6 Club Racing
Saturday 22nd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training Week 5 Training
Saturday 22nd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 5 Training
Saturday 22nd 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training Week 5 Training
Sunday 23rd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 5 Training
Sunday 23rd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 5 Training
Sunday 23rd 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 23rd 14:00 - 16:30 August Afternoon Series » August Afternoon Series 7 & 8 Club Racing
Sunday 23rd 15:00 - 16:30 Stand Up Paddleboard Taster Members Only Training
Monday 24th 28th 09:30 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Monday 24th 28th 09:30 - 16:30 RYA Adult Level 1 & 2 (5 Days) Training
Wednesday 26th 17:45 - 20:30 Commodore's Cup handicap race Club Racing
Wednesday 26th 18:30 Alice Lisle Tankard Pursuit Club Racing
Saturday 29th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training Week 6 Training
Saturday 29th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 6 Training
Saturday 29th 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training Week 6 Training
Sunday 30th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 6 Training
Sunday 30th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 6 Training
Sunday 30th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 30th 14:00 - 17:00 One Day Regatta » One Day Regatta Blashford Barrel Club Racing
 

September 2020

Wednesday 2nd 17:45 - 19:00 Twilight Handicap Race 1 Club Racing
Saturday 5th 6th 09:30 - 16:30 RYA Adult Level 1 (2 Days) Training
Saturday 5th 6th 09:30 - 16:30 RYA Adult Level 2 (2 Days) Training
Sunday 6th 14:00 Autumn Series » Autumn 1 & 2 Club Racing
Wednesday 9th 17:45 - 19:00 Twilight Handicap Race 2 Club Racing
Thursday 10th 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Week 1 Training
Saturday 12th 13th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 (2 Days) Training
Sunday 13th 12:00 - 16:30 Autumn Series » Autumn 3 & 4 Club Racing
Sunday 13th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Monday 14th Ringwood Senior School » Week 1 Training
Wednesday 16th 17:45 - 19:00 Twilight Handicap Race 3 Club Racing
Thursday 17th 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Week 2 Training
Saturday 19th 20th 09:00 - 17:00 RYA Safety Boat Certificate (2 Days)
Sunday 20th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 20th 14:00 - 15:30 Autumn Series » Autumn 5 & 6 Club Racing
Monday 21st Ringwood Senior School » Week 2 Training
Wednesday 23rd 17:45 - 19:00 Twilight Handicap Race 4 Club Racing
Thursday 24th 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Week 3 Training
Sunday 27th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 27th 14:00 - 16:30 Autumn Series » Autumn 7 & 8 Club Racing
Monday 28th Ringwood Senior School » Week 3 Training
 

October 2020

Thursday 1st 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Week 4 Training
Saturday 3rd Solent Sea Scouts Regatta External Event
Sunday 4th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 4th 14:00 - 16:30 Autumn Series » Late Autumn Series Race 1 & 2 Club Racing
Thursday 8th 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Ladies Sailing Week 5 Training
Saturday 10th 11th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 (2 Days) Training
Sunday 11th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 11th 14:00 - 16:30 Autumn Series » Late Autumn Series Race 3 & 4 Club Racing
Monday 12th Ringwood Senior School » Week 5 Training
Thursday 15th 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Ladies Sailing Week 6 Training
Sunday 18th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 18th 14:00 - 16:30 Autumn Series » Late Autumn Series Race 5 & 6 Club Racing
Monday 19th Ringwood Senior School » Week 6 Training
Saturday 24th RS Aero Open Open Meeting book
Sunday 25th 12:00 - 16:30 One Day Regatta » One Day Regatta RNLI Pennant Club Racing
Monday 26th 30th 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Monday 26th 30th 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 3/4 (5 Days) Training
Monday 26th 30th 09:30 - 16:30 RYA Youth Seamanship & Spinnakers (5 Days)
Saturday 31st 09:00 - 16:30 Firefly Twisted Tube Open Meeting
 

November 2020

Sunday 1st 09:00 - 16:30 Firefly Open Open Meeting book
Saturday 7th 8th BUSA South Central Training External Event
Sunday 8th 10:30 - 14:30 Winter Series » Winter 1 & 2 Club Racing
Saturday 14th 15th RYA South Zone Optimist Training External Event
Sunday 15th 10:30 - 14:30 Winter Series » Winter 3 & 4 Club Racing
Saturday 21st 22nd RYA South Zone Topper Training External Event
Sunday 22nd 10:30 - 14:30 Winter Series » Winter 5 & 6 Club Racing
Sunday 29th 10:30 - 14:30 Winter Series » Winter 7 & 8 Club Racing
 

December 2020

Sunday 6th 10:30 - 14:30 Winter Series » Winter 9 & 10 Club Racing
Sunday 6th 15:00 - 16:30 AGM & Prize Giving Social Event
Saturday 12th 13th RYA South Zone Optimist Training External Event
 

January 2021

Saturday 23rd 24th Wessex Winter Warmer - Team Racing External Event
 

February 2021

Saturday 6th 7th BUSA Qualifiers Team Racing TBC External Event
Saturday 20th 21st BUSA Qualifiers Team Racing TBC
 

March 2021

Sunday 14th Solo Open Meeting Open Meeting
© 2020 Spinnaker Sailing Club powered by Sailing Club Manager